+48 606 979 100
+48 606 979 200
+48 606 979 300

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Cranex D/CEPH - serwisCRANEX D aparat pantomograficzny znanej z niezawodności firmy SOREDEX. Bardzo nowoczesny aparat łączący doskonałe parametry techniczne z prostotą obsługi. Napęd wielosilnikowy sterowany za pomocą mikroprocesorów pozwala na uzyskanie zawsze idealnych zdjęć panomograficznych.  Metalowa obudowa sensorów zapobiega ich uszkodzeniu w czasie użytkowania. Aparat standardowo dostępny jest z jednym sensorem do zdjęć panomograficznych. Jeżeli aparat ma być w przyszłości rozbudowany o cefalostat opcjonalnie może zostać wyposażony w uniwersalny sensor pan-ceph. 
 

Solidna konstrukcja 

Aparat został zaprojektowany według najnowszych zasad, do produkcji użyto najnowszych materiałów i technologii. Duża część elementów wykonana jest z aluminium i powlekanych powłokami antykorozyjnymi elementów stalowych. Aparat ma niewielkie wymiary przez co łatwo może zostać zainstalowany w każdym pomieszczeniu spełniającym wymogi ochrony radiologicznej.

Prosta obsługa 

Ustawiasz pacjenta, wybierasz program za pomocą jednego przycisku i wykonujesz ekspozycję. Obraz pojawia się natychmiast na ekranie monitora. Obraz może zostać zapisany, przesłany do innego użytkownika lub wydrukowany na nowoczesnej drukarce zapewniającej jakoś większą od tradycyjnych błon RTG.

 
                            

Zaawansowane oprogramowanie 

System współpracuje z nowoczesnym oprogramowaniem Digora for Windows zawierającym wszystkie możliwe funkcje obróbki zdjęć cyfrowych od podstawowych jak pomiar odległości i kątów po możliwość eksportu danych w formacie DICOM. Oprogramowanie dostępne jest również w wersji wielostanowiskowej.

System skanowania poziomego

w czasie wykonywania zdjęć odległościowych jest najlepszą drogą do uzyskania wyraźnych i czytelnych zdjęć kefalometrycznych potrzebnych w nowoczesnej ortodoncji.  Podwójny zdublowany system sterowania (za pomocą komputera i wygodnego panelu) sprawdza się doskonale - nie ma konieczności za każdym razem powracania do komputera na przykład w chwili ustawiania pacjenta. System podwójnego kolimatora w przypadku zdjęć cefalometrycznych ogranicza dawkę i zapewnia pracę w technice wąskiej wiązki poprawiając znacznie jakość otrzymywanych zdjęć cefalometrycznych. Ruch aparatu kontrolowany jest mikroprocesorowo i realizowany za pomocą napędu wielosilnikowego. 

Aparat Cranex D Ceph należy do ścisłej czołówki najlepszych aparatów cyfrowych na świecie. Nowa konstrukcja łączy w sobie tradycyjną już jakość CRANEX-ów z nową lekką linią wzorniczą i najnowocześniejszym systemem sterowania umożliwiającym obrazowanie szerokiej warstwy również w odcinku przednim. 

Grubsza warstwa o 50% 

Aparat Cranex D dzięki  sterowaniu mikroprocesorowego i systemowi VPC (Variable Panoramic Collimator) podczas skanowania w przedniej części łuku zębowego ma 50% grubszą warstwę od innych aparatów na rynku. Dzięki   większej grubości łatwiej jest pozycjonować pacjenta, przez co unikamy powtórki  przy złej  jakości zdjęć w części środkowej

Na poniższych dwóch zdjęciach widać różnicę pomiędzy standardowym aparatem oraz Cranex D z szeroką warstwą.  
 


Aparat w wersji Soredex Canex D wykonuje następujące zdjęcia:

  • pantomograficzne dla dorosłych 
  • pantomograficzne dla dzieci
  • pantomograficzne części prawej
  • pantomograficzne części lewej
  • pantomograficzne części środkowej
  • zdjęcia stawów w zwarciu i rozwarciu
  • zdjęcia zatok osobny program
  • zdjęcia odległościowe - w wersji Cranex D Ceph